Turistické informační centrum Nový Jičín

Tipy na víkend 14.10.-16.10.2016

Příbor 14. 10. 2016 od 15:00 SENIOŘI, BRAŃTE SE PODVODNÍKŮM

Městská policie Příbor zve všechny na preventivní akci proti kriminalitě, kde se můžete naučit nedělat unáhlená rozhodnutí, nekupovat nepotřebné zboží a nepodepisovat nevýhodné smlouvy. V průběhu akce je pro účastníky zajištěno občerstvení zdarma a každý si odnese drobné dárečky.

 

Místo konání: Kulturní dům

Vstupné: zdarma

 

 

Kopřivnice 14. 10. 2016 od 9:00 FARMÁŘSKÝ TRH

Město Kopřivnice zve všechny milovníky domácích potravin na farmářský trh, kde bude možnost zakoupit si ovoce, zeleninu, chleba, pečivo a koláče, těstoviny, maso a uzeniny, mléčné výrobky, sýrové speciality, včelí produkty, byliny a květiny, koření a mnoho dalšího od místních a okolních farmářů. Tento farmářský trh bude obohacen již tradiční výstavou právě rostoucích hub a mykologickou poradnou pana Jaromíra Durčeka.

 

Místo konání: pěší zóna Kopřivnice  
Vstupné: zdarma

 

 

Kopřivnice 14. 10. 2016 od 18:00 TA NAŠE PÍSNIČKA ČESKÁ ANEB POZDRAVUJTE MI NASTOKRÁT

 Komponovaný hudebně zábavný pořad s názvem "Ta naše písnička česká..." je věnovaný životu a dílu Karla Hašlera . Během takřka dvouhodinového pořadu zazní v podání velkého swingového EVERGREEN BANDU ty nejslavnější Hašlerovy hity, které si budou moci všichni společně zazpívat a posluchači se seznámí s pohnutým osudem Karla Hašlera a s momenty, které byly v jeho životě nejdůležitějšími pro jeho uměleckou a skladatelskou činnost. Po skončení tohoto pořadu bude zábava pokračovat tanečním večerem, kdy EVERGREEN BAND zahraje ty nejslavnější hity nejen z let šedesátých a sedmdesátých.

 

Místo…

Příbor 14. 10. 2016 od 15:00 SENIOŘI, BRAŃTE SE PODVODNÍKŮM

Městská policie Příbor zve všechny na preventivní akci proti kriminalitě, kde se můžete naučit nedělat unáhlená rozhodnutí, nekupovat nepotřebné zboží a nepodepisovat nevýhodné smlouvy. V průběhu akce je pro účastníky zajištěno občerstvení zdarma a každý si odnese drobné dárečky.

Místo konání: Kulturní dům

Vstupné: zdarma

 

Kopřivnice 14. 10. 2016 od 9:00 FARMÁŘSKÝ TRH

Město Kopřivnice zve všechny milovníky domácích potravin na farmářský trh, kde bude možnost zakoupit si ovoce, zeleninu, chleba, pečivo a koláče, těstoviny, maso a uzeniny, mléčné výrobky, sýrové speciality, včelí produkty, byliny a květiny, koření a mnoho dalšího od místních a okolních farmářů. Tento farmářský trh bude obohacen již tradiční výstavou právě rostoucích hub a mykologickou poradnou pana Jaromíra Durčeka.

Místo konání: pěší zóna Kopřivnice  
Vstupné: zdarma

 

Kopřivnice 14. 10. 2016 od 18:00 TA NAŠE PÍSNIČKA ČESKÁ ANEB POZDRAVUJTE MI NASTOKRÁT

 Komponovaný hudebně zábavný pořad s názvem "Ta naše písnička česká..." je věnovaný životu a dílu Karla Hašlera . Během takřka dvouhodinového pořadu zazní v podání velkého swingového EVERGREEN BANDU ty nejslavnější Hašlerovy hity, které si budou moci všichni společně zazpívat a posluchači se seznámí s pohnutým osudem Karla Hašlera a s momenty, které byly v jeho životě nejdůležitějšími pro jeho uměleckou a skladatelskou činnost. Po skončení tohoto pořadu bude zábava pokračovat tanečním večerem, kdy EVERGREEN BAND zahraje ty nejslavnější hity nejen z let šedesátých a sedmdesátých.

Místo konání: Velký sál Kulturního domu

Vstupné: 50 Kč (předprodej vstupenek v IC Kopřivnice)

 

Studénka 14. – 15. 10. 2016 OBRANÁŘSKÝ SPECIÁL SKP

23. ročník kynologické soutěže.

Pátek: od 20 hodin

Sobota: od 8 hodin

Místo konání: areál Radar ve Studénce  

Vstupné: zdarma

 

Rožnov pod Radhoštěm 14. 10. 2016 od 19:30 DĚTI A ZDRAVÁ VÝŽIVA: PŘEDNÁŠKA PharmDr. MARGIT SLIMÁKOVÉ

Místo konání: Hotel Energetic

Vstupné: 250 Kč

 

Rožnov pod Radhoštěm 14. 10. 2016 od 20:00 TONYA GRAVES S KAPELOU

Tonya Graves, zpěvačka funkových Monkey Business, pátá v žebříčku nejvýraznějších anglickomluvících Pražanů, se v loňském roce vyznala ke své lásce k blues. Před čtyřmi lety se sólovým debutem neuspěla, když její taneční deska "I'm The Only Me" nezaznamenala moc pozitivních ohlasů, ale o "Back to Blues", vydané Supraphonem, to už neplatí. Jedná se o kompilaci bluesových písní převzatých od největších legend tohoto hudebního žánru (B.B. King, E. Presley, J. Hendrix, Dolly Parton...) a Tonya se v nich skutečně našla a dokázala, že je dokáže skvěle interpretovat.

Ondřej Hricko v recenzi pro Musicserver.cz mimo jiné napsal: "Že by se některá předělávka Tonye Graves zcela nezdařila, se neděje. Každá píseň je interpretovaná se zjevnou láskou k žánru, úctě k originálu, ale i se zdravou dávnou vlastní invence. Nebude to deska pro masy. České publikum sice blues rádo nepopiratelně má, což dokázalo i při křtu alba v pražském Paláci Akropolis. Přece jen ale není tak mainstreamově žádané jako za oceánem a není pro něj u nás tak široké cílové publikum. To ovšem neznamená, že je vydání takto sympatické nahrávky zbytečné. Pro milovníky žánru i pro ty, kteří mají rádi procítěnou kvalitní hudbu, je album povinností. "V rámci tradičního podzimního Jazzmenu jsme se rozhodli pro vás zajistit koncertní verzi tohoto programu.

Místo konání: Společenský dům

Vstupné: 230 Kč (předprodej v T klubu a TIC)/ 270 Kč (na místě)

 

Frýdek-Místek  14. 10. 2016 ve 21:00 BARBORA POLÁKOVÁ - LIVE

Populární česká zpěvačka se svou kapelou poprvé ve Stounu!

Místo konání: Hudební klub Stoun

Vstupné: předprodej 250 Kč (Beskydské informační centrum na frýdeckém a místeckém náměstí, Klubar Pavlač/ na místě 300 Kč  

 

Kopřivnice 15. 10. 2016 od 15:00 XX. PŘEHLÍDKA PĚVECKÝCH SBORŮ

Místo konání: Katolický dům  

Vstupné: zdarma

 

Příbor 15. 10. 2016 od 8:00 FARMÁŘSKÉ TRHY

Místo konání: Náměstí Sigmunda Freuda

Vstupné: zdarma

 

Frýdek-Místek 15. 10. 2016 v 16:00 TAJEMSTVÍ FRÝDECKÉHO HŘBITOVA  

V sobotu 15. října v 16.00 hodin se s průvodcem vydáme odhalovat tajemství na frýdecký městský hřbitov.

„Ve Frýdku a Místku bylo totiž v průběhu posledních staletí několik míst, které byly vyhrazeny k poslednímu odpočinku obyvatel obou měst. Frýdecký městský hřbitov u kostela sv. Jošta přestal v průběhu druhé poloviny 19. století svým umístěním i rozlohou vyhovovat rozrůstajícímu se městu. V roce 1892 proto bylo rozhodnuto o zřízení nového hřbitova, pro který byl vybrán pozemek v lokalitě na Kamenci v bezprostřední blízkosti katastru obce Dobrá. Jeho výstavbu měl tenkrát na starosti stavitel Aulegk, hotový hřbitov měl předat městu k užívání 1. září 1893. Tento záměr ale vyvolal velkou nevoli mezi frýdeckými patrioty, kteří se rozhodli tento záměr zvrátit a zachovat pohřbívání u kostela sv. Jošta. Sepsali dokonce petici neboli Pamětní spis, který byl určen frýdecké městské radě, a podepsalo jej 158 osob mající volební právo ve Frýdku,“ přibližuje Petr Juřák, který frýdeckým hřbitovem bude provázet.

Místo konání: Frýdecký hřbitov

Vstupné: zdarma

 

Frýdek-Místek 15. 10. 2016 ve 20:00 GAIA MESSIAH & KURTIZÁNY Z 25. AVENUE

Velký comeback holčičí kapely Gaia Mesiah a v rámcí svého tour i ve Stounu!

Místo konání: Hudební klub Stoun

Vstupné: 190 Kč (předprodej v Beskydském informačním centru na frýdeckém a místeckém náměstí, Klubar Pavlač)/ 250 Kč na místě

 

Tichá 15. 10. 2016 od 20:00 KRMÁŠOVÁ ZÁBAVA

Místo konání: Kulturní dům v Tiché

Vstupné: 50 Kč

 

Trojanovice 15. 10. 2016 v 7:30 IX. EVROPSKÁ MYSLIVECKÁ POUŤ - Poutní kostel Očišťování Panny Marie Dub nad Moravou

Místo konání: sraz v Trojanovicích, pod Javorníkem

Vstupné: 230 Kč (zpáteční jízdenka autobusem), objednávka na 604 203 888

 

Trojanovice 15. - 16. 10. 2016 RADEGASTOVA VÝZVA PRO KOSTNÍ DŘEŇ

Třetí ročník horského běžeckého závodu s programem pro rodiny proběhne 15. – 16. října 2016 v Trojanovicích v Beskydech.

Přijď a přidej se do Českého registru dárců dřeně!

Ojedinělý charitativní závod je pořádán na podporu dárcovství kostní dřeně, na pomoc nemocným s leukémií. Vyslyšet Radegastovu výzvu a udělat dobrý skutek můžete jednoduše i vy! Dva dny plné závodní atmosféry, dobročinnosti, pohody a zábavy jsou určeny celým rodinám, profi i rekreačním sportovcům.

V sobotu 15. října ve 12:00 hodin startuje od chaty Koksař na Ráztoce v Trojanovicích běžecká štafeta tříčlenných družstev. Maraton na 24 hodin vyhrává ten tým, který zvládne v daném čase uběhnout co nejvíce soutěžních kol. Třináctikilometrový okruh vede letos i kolem sochy Radegasta, což bude pro závodníky, zejména v noci, kouzelný zážitek.

Vloženým závodem bude i letošní novinka - Radegastova výzva 13 km - závod na jedno kolo trasy 24 hodinového závodu. Tato akce bude určena pro všechny aktivní i rekreační sportovce, kteří preferují spíše kratší, ale o to rychlejší, závodní atmosféru.

Možnost pocítit adrenalin sportovců a vyzkoušet si jedno kolo závodu dostanou i rekreační běžci a turisté. Výstup na Radegasta pro kostní dřeň 2016 začíná v neděli 16. 10. 2016 od 10:00 hodin rovněž od chaty Koksař. Na značenou trasu dlouhou 13 nebo 6 km můžete vzít i děti a pohodově si společně zasportovat v přírodě. V rámci akce je zde možnost využití lanovky a koloběžky se slevou (při cestě z Pusteven na Ráztoku).

STARTOVNÉ:

24 hodinový závod - 490kč / osoba

Horský běh na 13 km - 150kč / osoba

Výstup na Radegasta - vstupné dobrovolné (na místě startu)

Místo konání: chata Koksař

 

Trojanovice 16. 10. 2016 od 15:00 PODZIMNÍ SLAVNOST

Místo konání: Trojanovická paseka

Vstupné: zdarma

 

Frýdek-Místek 16. 10. 2016 v 9:00 FRÝDEK-MÍSTEK OBJEKTIVEM

Letos již třetím rokem můžete objevit kouzlo fotografování. Beskydské informační centrum Frýdek-Místek totiž připravilo tématický Den s průvodcem – s fotografem.

Nauč se poznávat svět skrz objektiv!

Chceš se dozvědět více o fotografování?

Naučit se vychytávky od profesionálního fotografa?

Tak neváhej, polap svůj foťák a přijď s námi fotit!

Nutná rezervace na +420 603 264 058 nebo emailem na info@beskydy-info.cz.

Místo konání: Zámecké náměstí

Vstupné: zdarma 

Obrázek č.1
  • Obrázek č.2
  • Obrázek č.3
  • Obrázek č.4
  • Obrázek č.5
  • Obrázek č.6
  • Obrázek č.7
  • Obrázek č.8
  • Obrázek č.9
  • Obrázek č.10