Turistické informační centrum Nový Jičín

Zámek Kunín otevírá pro návštěvníky brány v zimních měsících

Zámek v Kuníně se probouzí ze zimního spánku. V únoru a březnu bude otevřeno o sobotách a nedělích. Již od 4. února 2017. Zimní prohlídky zámků mají své návštěvnické kouzlo: Zámek Kunín otevírá pro návštěvníky brány také v zimních měsících. Milovníci památek si pokoje zámku mohou vychutnat bez obvyklých návalů turistů. Prohlídky se konají o sobotách a nedělích od 10.00 do 15.00 hodin v každou celou hodinu. Poslední prohlídka zámku se uskuteční ve 14.00 hodin.

Návštěvníci si prohlédnou 12 temperovaných pokojů bývalého piana nobile s původními historickými sbírkami a zařízením. Návštěvnická trasa začíná v zámecké obrazárně s rozsáhlou kolekcí více než padesáti portrétů, pokračuje přes Lovecký a Dámský pokoj s rodinnými sbírkami landkrabat Fürstenbergů a Velkou jídelnu s obrazovými portréty hrabat Harrachů a zařízením z majetku rodiny posledních majitelů zámku rytířů Bauerů. V Hudebním a Zeleném pokoji na návštěvníky čeká výstava Dědictví rodiny Schindlerů z Kunevaldu, představující nejvzácnější kusy předmětů z kolekce tisíce předmětů, které se vloni a předloni vrátily na zámek z majetku rodiny dalších majitelů zámku Schindlerů z rakouských Korutan.

Přes Biliárový pokoj s portrétní galerií rodiny Bauerů se návštěvníci dostanou do Kostelní chodby a Velkého sálu zámku s unikátní kolekcí renesančních a barokních portrétů hrabat z Hohenemsu. V bývalé zámecké kapli zhlédnou vzácné svazky hohenemské knihovny, v Pompejském a Žlutém pokoji zajímavé závěsové malby se zařízením z počátku 19. století z doby nejvýznamnější majitelky zámku hraběnky Walburgy z Waldburg-Zeilu, rozené z Harrachu-Hohenemsu.

Pro návštěvníky zámku bude otevřena rovněž zámecká restaurace U Dobré hraběnky s příjemným posezením a velkým výběrem nápojů a jídel.

 

Zámek první dámy Moravy <…

Zámek v Kuníně se probouzí ze zimního spánku. V únoru a březnu bude otevřeno o sobotách a nedělích. Již od 4. února 2017. Zimní prohlídky zámků mají své návštěvnické kouzlo: Zámek Kunín otevírá pro návštěvníky brány také v zimních měsících. Milovníci památek si pokoje zámku mohou vychutnat bez obvyklých návalů turistů. Prohlídky se konají o sobotách a nedělích od 10.00 do 15.00 hodin v každou celou hodinu. Poslední prohlídka zámku se uskuteční ve 14.00 hodin.

Návštěvníci si prohlédnou 12 temperovaných pokojů bývalého piana nobile s původními historickými sbírkami a zařízením. Návštěvnická trasa začíná v zámecké obrazárně s rozsáhlou kolekcí více než padesáti portrétů, pokračuje přes Lovecký a Dámský pokoj s rodinnými sbírkami landkrabat Fürstenbergů a Velkou jídelnu s obrazovými portréty hrabat Harrachů a zařízením z majetku rodiny posledních majitelů zámku rytířů Bauerů. V Hudebním a Zeleném pokoji na návštěvníky čeká výstava Dědictví rodiny Schindlerů z Kunevaldu, představující nejvzácnější kusy předmětů z kolekce tisíce předmětů, které se vloni a předloni vrátily na zámek z majetku rodiny dalších majitelů zámku Schindlerů z rakouských Korutan.

Přes Biliárový pokoj s portrétní galerií rodiny Bauerů se návštěvníci dostanou do Kostelní chodby a Velkého sálu zámku s unikátní kolekcí renesančních a barokních portrétů hrabat z Hohenemsu. V bývalé zámecké kapli zhlédnou vzácné svazky hohenemské knihovny, v Pompejském a Žlutém pokoji zajímavé závěsové malby se zařízením z počátku 19. století z doby nejvýznamnější majitelky zámku hraběnky Walburgy z Waldburg-Zeilu, rozené z Harrachu-Hohenemsu.

Pro návštěvníky zámku bude otevřena rovněž zámecká restaurace U Dobré hraběnky s příjemným posezením a velkým výběrem nápojů a jídel.

 

Zámek první dámy Moravy

Zámek v Kuníně byl postaven podle projektů Johanna Lukase von Hildebrandta a představuje jedinou zámeckou stavbu tohoto slavného rakouského stavitele v českých zemích. Barokní zámek rodiny Harrachů je nazýván také „malý moravský Mirabell“. Dnes na zámku ožívají příběhy jeho dávných majitelů: mezi nimi osudy Marie Walburgy hraběnky z Waldburg-Zeilu. V mládí přišla o svou rodinu a na zámku založila jeden z nejvýznamnějších vzdělávacích ústavů své doby. Vychovávala zde také malého Františka Palackého. Zaposloucháte se do vyprávění o jejím adoptivním vnukovi Fridrichu Emilu Schindlerovi, o nešťastném osudu landkraběte Fritze z Fürstenberka a na závěr vás uhrane osobnost posledního majitele zámku Viktora Bauera, který předvídal sjednocení Evropy, hospodářský růst Číny, pracoval pro něj slavný Adolf Loos a jeho portréty namalovali Oskar Kokoschka a Egon Schiele.

Ve 12 pokojích zimního okruhu na vás čekají původní historické sbírky. Zajímavé příběhy obyvatelů zámku jsou doprovázeny předměty, kterých se dotýkaly ruce jeho majitelů: od obrazů, nábytku přes porcelán, sklo až po ubrusy, ubrousky a ručníky, zdobené jejich korunkami a iniciálami… Sbírky se na zámek vracejí nejen od nás, ale rovněž ze zahraničí od rodin, které zámek v minulosti vlastnily. Zámek v Kuníně je tím ojedinělý. Vychutnejte si procházku malým venkovským zámkem s autentickým zařízením a vybavením. 

Obrázek č.1
Rychlé odkazy:

Kontakty:
(+420) 556 711 888
(+420) 556 768 288
(+420) 735 704 070

icentrum@novyjicin.cz
http://www.icnj.cz/

Adresa:
Masarykovo nám, 45/29
Nový Jičín 741 01
Česká republika

GPS:
N 49° 35' 39.184''
E 18° 0' 29.756''

Otevírací doba:
Po–Pá: 8:00 – 17:00
So, Ne: 9:00 – 16:00
Svátky: 9:00 – 16:00

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Ochrana osobních údajů – GDPR

Partneři:
Pivobraní
KODIS
Město Nový Jičín
Turistická oblast Beskydy-Valašsko
Beskydy-Valašsko Card
Moravian-Silesian Tourism
Kudy z nudy
Výletník
Cyklotoulky
KdyKde.cz
Tonak
Rengl